Savaş, MMK’nın Atatürk duyarlılığına hayran kaldı

Yayınlanma Zamanı : 01 Aralık 2017 Saat: 10:10

Savaş, MMK’nın Atatürk duyarlılığına hayran kaldı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, MMK Metalurji’yi ziyaret ederek işçilerle birlikte öğle yemeği yedi. Yemeğin ardından, yönetim binasına geçerken gözü Atatürk Büstü’ne takılan Başkan Savaş, Mustafa Kemal Atatürk’ün büstün üzerindeki “Ekonomik kalkınma; Türkiye’nin özgür, bağımsız, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye ülküsünün belkemiğidir” sözünü sesli okuyarak, ekonomiyle ilgili gerekli tüm mesajların verildiğini söyledi.

MMK Metalurji Genel Müdürü Denis Kvasov da Başkan Savaş’a büstün öneminden bahsederek,  “Türkiye’ye bu yatırım için çalışmak üzere geldiğimde, Atatürk’ün laik ve modern Türkiye temelinin oluşturulmasındaki emeğini ve çabasını anlayarak Türkiye ve Türk milleti için ne kadar büyük ve önemli bir lider olduğunu derinden hissettim ve gün geçtikçe de Türkiye için yapmış olduklarını takdirle dinledim, bu sebeple fabrika Genel Müdürlük binası önüne yaptırdığımız  Atatürk Büstü’müzün açılışını 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirdim” dedi.

Atatürk konusundaki duyarlılığı için Genel Müdür Denis Kvasov’a teşekkür eden Başkan Savaş, gerçekleştirdiği istişare toplantısının ardından Büyükşehir Belediyesi Erkek Voleybol Takımı Ana Sponsoru olan MMK Metalurji‘ye teşekkür ederek fabrikadan ayrıldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"