Yayla cenneti ‘Soğukoluk’ adına kavuştu!

Yayınlanma Zamanı : 01 Aralık 2017 Saat: 10:49

Yayla cenneti ‘Soğukoluk’ adına kavuştu!

Belen Kaymakamı Abdülaziz Aydın, yayla cenneti olarak bilinen ve ilçeye ayrı bir değer katan Güzelyayla Mahallesi’nin eski adı olan Soğukoluk Mahallesi’ne dönüştürmesi ile ilgili kararın İçişleri Bakanlığı’ndan onaylandığını söyledi.

Dağ ve denizin bir arada izlenebildiği nadir yerleşim yerlerinden biri olan Güzelyayla Mahallesi’nin, herkes tarafından Soğukoluk olarak bilindiğini  ifade eden Kaymakam Aydın, yaptığı açıklamada, “Hatay Valiliği’nin İl Mahalli İderilir Müdürlüğü 27.11.2017 tarih ve 41454 sayılı emirlerinde; 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 9’uncu maddesi gereğince, ilçemiz belediye sınırları içerisinde kurulu bulunan “Güzelyayla Mahallesi” isminin “Soğukoluk Mahallesi” olarak değiştirildiği İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 21.11.2017 tarih ve ilgili yazıları ile tarafımıza bildirilmiştir. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"