Hatay’a hayırlı – uğurlu olsun

Yayınlanma Zamanı : 29 Kasım 2017 Saat: 15:32

Hatay’a hayırlı – uğurlu olsun

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Hatay’da yapımı tamamlanan tesisler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantıyla talimat vermesinin ardından törenle hizmete açıldı. Ülke genelinde yapımı tamamlanan 7,7 milyar lira yatırımla, aralarında Hatay’dan Büyük Karaçay Barajı, Kırıkhan Kurtlusoğuksu Barajı ve bu barajın sulama tesisi, Erzin-Dörtyol Sulaması BS5-Y4 İkmali ile tek tesis sayılan ancak içeriğinde 7 adet müteferrik taşkın koruma tesisinin de bulunduğu 375 eserin açılışını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu eserlerin ülkeye hayırlı- uğurlu olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılışı yapılan barajlarla içme suyu ve tarımsal sulama konusunda çok önemli mesafeler kat ettiklerini belirtirken, Türkiye’de daha önce 48 milyon dekar alan sulanabilirken, bu rakamı 65,3 milyon dekara yükselttiklerini ve hedeflerinin 85 milyon dekara ulaşmak olduğuna değindi.  Ülkenin zirai gelir alanında dünyada 7’nci sıraya yükseldiğine de vurgu yapan Erdoğan,  81 ilin tamamında da içme suyu meselesini büyük oranda çözdüklerine değindi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"