Kadınlar, şiddete karşı güçbirliği yaptı

Yayınlanma Zamanı : 27 Kasım 2017 Saat: 11:59

Kadınlar, şiddete karşı güçbirliği yaptı

Atatürkçü Düşünce Derneği İskenderun Şubesi tarafından, Cemevi’nde düzenlenen kahvaltıya sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak çalışan kadın yöneticiler ve üyeleri bir araya geldi. Kadın kolları başkanları ve ADD’li üyelerin katıldığı kahvaltıda  kadınları CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Suzan Şahin de yalnız bırakmazken, kadına karşı şiddet bir kez daha kadınlar tarafından ortak bir dille kınandı.

Toplantı kısa bir konuşma yapan CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Suzan Şahin, kadın mücadelesinin önemine değinirken, “Biz bu ülkede çocuklarımızın kadınlarımızın ve geleceğimizin özgür olabilmesi için önce biz anaların cahil olmaması gerekiyor. Analar kendi doğurdukları kadın ya da erkek hiç bir neslin geleceğinin karanlığa gömülmesine müsaade etmez. Kadınlar, anneler, lütfen kadına karşı her türlü şiddete karşı yan yana olalım, dayanışma içinde olalım. Çocuklarımızı şiddet görecekleri karanlığa itmemek için ta doğduğu günden itibaren evinizde, komşunuzda yanınızda mahallemizde kadının özgür ve eşit olduğu gün için mücadele etmeliyiz. Bugün de bunun mücadelesi için, savaşan tüm kadın dernekleri ve platformları, eylemlerinde güç birliği içinde olmalıdır. Sizleri saygıyla selamlıyor, şiddetsiz yarınlar diliyorum” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"