‘Hünerli Eller Hünerli Kadınlar’

Yayınlanma Zamanı : 25 Kasım 2017 Saat: 9:03

 ‘Hünerli Eller Hünerli Kadınlar’

Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şubesi üyeleri, SODES Projesine ortak olan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ve Hatay Kadın Girişimciler Kurulu’na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şubesi’nin kabul edilen SODES Projesinde, ‘Hünerli eller Hünerli kadınlar’ projesi ile bayanlara iş imkanı sunulacak. Proje hakkında bilgi vermek için İTSO’yu ziyaret eden Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şube Başkanı Canan Gencer, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şubesi tarafından beşeri sermayenin geliştirilmesi ve Toplumsal bütünleşmenin güçlendirilmesi amacıyla oluşturulan Sosyal Destek (SODES) 2017 yılı Projesi kapsamında hazırladığı ‘Hünerli Eller Hünerli Kadınlar’ projesi hakkında bilgiler veren Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şube Başkanı Canan Gencer; “Proje kapsamında bayanlarımıza 4 ay süre ile pastacılık ve aşçılık kursları verilecektir. Kursa katılan bayanlarımıza iş imkanı, iş kurma imkanı ve istihdam sağlanacak. Etrafımızda bulunan bu tür girişimcilerimiz bizlere müracaat edebilir. Amacımız burada bayanlarımızı iş hayatına kazandırmak ve meslek sahibi olmalarına yardımcı olmaktır” dedi.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da, Türk Kadınlar Birliği ile birlikte yürütülecek olan ortak projede yer almaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek; ”Bayanlarımıza yönelik yeni iş imkanı ve istihdamın oluşması için her zaman elimizden gelen desteği sağlıyoruz” dedi.

TOBB Hatay Kadın Girişimciler kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen’de proje ortağı olarak el birliği ile çalışmak istediklerini belirterek; “Kadınların istihdamında, iş hayatına atılmalarında ve meslek sahibi olmaları için her zaman çaba sarf ediyoruz” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"