Amik Ovası’na suyun bereketi yayılıyor!

Yayınlanma Zamanı : 23 Haziran 2022 Saat: 16:33

Amik Ovası’na suyun bereketi yayılıyor!

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Prof.Dr. Lütfi Akca, Hatay’da 1 Nisan’da başlayan sulama sezonunun devam ettiğini, 2022 yılı sulama sezonunda 411 bin 405 dekar tarım arazisinin sulanacağını söyledi.

Amik Ovası’nın bereketli topraklarına bereket katmak için çalışmalarının sürdüğünü anlatan Akca, tarım arazilerinin suya kavuşmasını, modern sulama sistemlerinin yaygınlaşmasını ve özellikle de su tasarrufu sağlanmasını önemsediklerine dikkat çekti.

Suyu yaşamın merkezinde gören Lütfi Akca, “Hatay’da 1 Nisan tarihinde başlayan 2022 yılı sulama sezonunda toplam 411 Bin 405 dekar tarım arazisi sulanacak. Hatay İlimizde toplam 411 Bin 405 dekar tarım arazisinde yapılacak sulu tarım ile birlikte 2022 yılı birim fiyatları ile ülke ekonomisine 1 Milyar 995 Milyon 310 Bin TL katkı sağlanması hedefleniyor. Çiftçilerimize bol ve bereketli bir sulama sezonu diliyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"