İskenderun’daki güneş tarlası HATSU’ya enerji verdi!

Yayınlanma Zamanı : 16 Haziran 2022 Saat: 14:04

İskenderun’daki güneş tarlası HATSU’ya enerji verdi!

İskenderun Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi, faaliyete girdiği iki yıl içerisinde 2 milyon 262 bin 834 kWh elektrik enerjisi üreterek, HATSU’ya 2 milyon 307 bin 103 TL tasarruf sağladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olan güneş enerjisini santraline elektrik enerjisini karşılamak ve içme suyu depolarının enerjisini karşılamak için de güneş enerji panelleri yerleştirerek hem enerji tasarrufu, hem de enerjiden maddi tasarruf sağladı.

İskenderun Güneş Enerji Santrali(GES) ile faaliyete geçtiği 2020 Mayıs ayından bugüne kadar, 2 milyon 262 bin 834 kWh elektrik enerjisi üretirken, genel müdürlük yüksek verimliliği olan, çevreye zarar vermeyen, tükenmeden sürekli kendisini yenileyen enerji kaynağı yatırımlarının devam edeceğinin altını çizdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"