Devlet hastanesi sınıf atladı!

Yayınlanma Zamanı : 15 Haziran 2022 Saat: 14:51

Devlet hastanesi sınıf atladı!

2019 yılında hizmete açılan Reyhanlı Devlet Hastanesi, personel, doktor ve hizmet altyapısına göre belirlenen hizmet rolü sınıflandırmasında bir basamak yükseldi. Açıldığında 29 poliklinik, 103 yatak sayısı, 5 yoğun bakım yağı, 4 ameliyathane, 31 uzman hekim, 22 pratisyen hekim, 80 hemşire ve 15 ebe ile C sınıfından hizmet vermeye başlayan hastane, pandemi sürecine rağmen 3 yılda güçlenen sağlık alt yapısı ile B sınıfına yükseltildi. Hastane, 2022 yılında 34 poliklinik, 180 yatak sayısı, 34 yoğun bakım yağı, 4 ameliyathane, 39 uzman hekim, 37 pratisyen hekim, 6 diş hekimi, 123 hemşire ve 43 ebe ile sağlıkta hizmet standardını yükselerek hastalarına B sınıfından daha fazla hizmet etme imkanı sunabilecek.

Hastanenin Hizmet Rolünün yükseltilmesini değerlendiren Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, “2019 yılı Ekim ayında hizmete açtığımız Reyhanlı Devlet Hastanemiz güçlenen altyapısı, ekipman ve deneyimli kadrosu ile bir üst basamak hastane rolüne yükselmiştir. Halkımızın sağlık ihtiyaçlarının karşılanması yönündeki çabalarımız devam edecektir. Hayırlı – uğurlu olsun” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"