Kadın yönetici spordan elini geri çekti!

Yayınlanma Zamanı : 10 Haziran 2022 Saat: 12:32

Kadın yönetici spordan elini geri çekti!

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Zekiye Barutçu Yiğitbaşı, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla görevinden ayrıldığını duyurdu. Sporda kadın yönetici olarak dikkat çeken ve görev yaptığı 2 yıllık sürede Süper ligde mücadele eden 5 takıma ek olarak hentbol, voleybol ve masa tenisi takımlarını da Süper lige taşıyan, kulübe 243 kupa, 600 madalya kazandıran Yiğitbaşı, istifa gerekçesini ise işlerinin yoğunluğuna bağladı.

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Yiğitbaşı, kulübün kazandığı kupalarla bir spor müzesi oluşturulması temennisiyle birlikte yaptığı ayrılık açıklamasında,  “Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulübü tesis, sporcu ve branş sayısı bakımından, 12 senedir Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür.  2020 yılı Ağustos ayından bu yana geçen 22 aylık süreçte 23 branşa 3 tane daha ekleyerek branş sayımız 26’ya yükselmiştir. Çoğunluğu Hataylı olmak üzere binlerce sporcumuz mevcuttur. Pandemi ve ülkemizdeki ekonomik krize rağmen süper ligde mücadele eden 5 takımımıza ek olarak 2020- 22 döneminde hentbol, voleybol ve masa tenisi takımlarımız da süper lige çıkma başarısını göstermiştir. Yine bu süreçte toplam 243 kupa, 600 madalya sahibi olduk. Ancak özveriyle yürüttüğüm Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanlığı görevinden işlerimin yoğunluğu nedeniyle ayrılıyorum. Bu süreçte bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen, her zaman yanımda olan, Hatay’ı spor kenti yapan Belediye Başkanımız ve Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulübü Onursal Başkanı Doç. Dr. Sayın Lütfü Savaş’a, çalışma arkadaşlarıma, antrenörlerimize, sporcularımıza, tüm hemşerilerime,  çok değerli basın mensubu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.  Başkanlık koltuğu için her zaman ” ben bu koltuğun bekçisiyim, benden sonra sırası gelen oturacak” dedim. Türkiye’nin en büyük spor kulübü başkanlığını ifa ettiğim için onur duyuyorum ama buraya kadarmış. Çünkü bu bir bayrak yarışıdır.  Göreve gelecek olan yönetici arkadaşlardan ricam; güçlü bir aidiyet duygusuyla kulübüme sahip çıkmalarını,  daha üstün başarı ivmesini devam ettirmelerini diliyorum. Bir dileğim de daha önce alınan kupalarla birlikte dönemimde alınan kupaların yer alacağı bir spor müzesi oluşturulmasıdır ” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"