TOBB’dan 5 milyonluk okul desteği!

Yayınlanma Zamanı : 09 Haziran 2022 Saat: 12:25

TOBB’dan 5 milyonluk okul desteği!

Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB)’nin 5 milyon liralık katkılarıyla hayata geçirilecek olan Reyhanlı İlkokulu’nun yer tespit tutanağına imza attı.  Yenişehir Mahallesi, 301 Ada, 3 Nolu arsa üzerinde bulunan 5 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilecek olan Reyhanlı TOBB İlkokulu’nun ihalesinin de 16 Haziran’da yapılacağını ifade eden Zaroğlu, ilçelerinin de içinde bulunduğu ilköğretime yönelik okullaşma oranının arttırılması konulu Ulusal Eğitime Katkı Protokolü kapsamında ilçede okul yapımı için 5 Milyon Liralık bağışta bulunan TOBB’ne de ayrıca teşekkür etti.

Girişimleri sonucu Reyhanlı’ya kazandırılan ilköğretim okulunun yer tespit tutanağına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Arslan ile birlikte imza atan Başkan Necmettin Zaroğlu, “İlçemiz Yenişehir Mahallesi 301 Ada 3 Nolu arsa üzerinde bulunan 5000 metrekarelik alan üzerinde Reyhanlı TOBB İlkokulu hizmet binasının TOBB katkıları ile yapılması için adı geçen hizmet binasının yer tespiti gerçekleşmiş ve ilköğretim okulunun yer tespit tutanağı imzalanmıştır. Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’e, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Hatay Valimiz Rahmi Doğan’a, Hatay İl Milli Eğitim Müdürümüz Mesut Çerko’ya, Reyhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Arslan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Okulumuz ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"