Belen’de drama ve tiyatro ile değişim aşaması!

Yayınlanma Zamanı : 09 Haziran 2022 Saat: 15:56

Belen’de drama ve tiyatro ile değişim aşaması!

Belen Kaymakamlığının da ortak olduğu “Stage of ChangE+” isimli Erasmus+ Projesi kapsamında dokuz ayrı ülkenin temsilcileri İtalya’nın Pettenasco şehrinde ayrımcılıkla savaşmada kullanabilecekleri drama ve tiyatro metotları üzerine eğitim aldı.

Belen Kaymakamlığı ve İtalya’da Ass. Culturale Mastronauta kurumunun iş birliğinde Türkiye, İtalya, İspanya, Kıbrıs, Polonya, Romanya, Almanya, Hırvatistan ve Aruba ülkelerinden 21 gençlik çalışanı ve öğretmenin katılımıyla düzenlenen proje çalışmalarında ülkemizi temsil eden iki öğretmen yaptıkları sunum ve etkinliklerle Türk Kültürüne ve eğitimine dikkat çekti.

Dokuz gün süren yoğun proje programı boyunca günlük hayatta karşılaşılan ayrımcılık, radikalizm ve ekstremizim ile savaşmak için yenilikçi metotlar üzerinde durulan projede, gençlik çalışanları bu konuda edindikleri bilgi ve becerileri kullanarak hazırladıkları sunum ve uygulamalarla gençlerin eğitimine katkı sağlamak ve ayrımcılığı önlemek amacıyla drama ve tiyatro performanslarını sergiledi.

Bunun yanı sıra kültürlerarası benzerlik ve farklılıkları keşfetmek, saygı, hoşgörü bilincini geliştirmek adına ve farklı kültürlerden bireylerin birbirini tanımaları ve kültürlerarası farkındalıklarını arttırmaları amacıyla katılımcı ülkelerin kendi geleneklerini tanıttığı kültür gecelerinde katılımcı ülkeler yiyecek içecek, müzik, dans ve farklı gösterilerle kültürlerini sergileme fırsatı buldu. Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, Dokuz farklı ülkeden dokuz farklı kültür ve kişiliklerin bir araya gelerek uyum içerisinde ortak bir çalışma sergilemesinin küresel açıdan bakıldığında ülkelerarası etkileşim adına güzel bir çalışma olduğunu belirterek, projenin gerçekleşmesinde emeği geçen ev sahibi kuruma ve katılımcılara teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"