Askeri ve sit alanı sınırlarına dikkat!

Yayınlanma Zamanı : 06 Haziran 2022 Saat: 13:02

Askeri ve sit alanı sınırlarına dikkat!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 1/50.000 Ölçekli İskenderun Körfezi Bütünleşik Kıyı Alanları Planı üzerinde değişiklik yaptı. Plan değişikliği kapsamında aralarında Hatay’ın 4 kıyı ilçesi İskenderun, Erzin, Dörtyol ve Samandağ’ı da kapsayan itirazları değerlendiren bakanlık, yapılan incelemeler sonucu ilçe sınırları, askeri alan sınırları ve sit alanı sınırlarını yeniden güncelledi.

1 No’lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 102. Maddesi uyarınca 31 Mart 2021’de onaylanan İskenderun Körfezi Bütünleşik Kıyı Alanları Plan Değişikliği kapsamında bakanlığa iletilen Milli Savunma Bakanlığı, Adana İnşaat Emlak Bölge Başkanlığı, Arsuz Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, İSDEMİR(İskenderun Demir ve Çelik A.Ş.), Erzin Belediye Başkanlığı ve Hatay Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca toplam 5 adet itirazı değerlendiren bakanlık, askeri alanların ve sit alanlarının güncellenmesi, plan kapsamındaki illerin 6360 sayılı yasa kapsamında Büyükşehir Belediyesi olmaları sebebiyle planda gösterilen belde ve köy sınırlarının iptal olması, bazı kıyı yapılarının konumlarının güncellenmesi, Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi sınırlarının güncellenmesi ve planın diğer planlarla uyumunun sağlanması amacıyla İskenderun Bütünleşik Kıyı Alanları Planı’nda düzelme yapıldığını duyurarak, yeni planları eski ve yenilenen haliyle kamuoyu ile paylaştı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"