İskenderun ve Letonya ‘Değişimin rüzgarında birlikte!

Yayınlanma Zamanı : 02 Haziran 2022 Saat: 13:25

İskenderun ve Letonya ‘Değişimin rüzgarında birlikte!

Eğitimde kaliteyi ön planda tutan İskenderun Demirçelik Ortaokulu’nun öğrenci ve öğretmenleri 2020 yılında ortak oldukları ‘ Together- In The Winds of Change – Değişimin Rüzgarında, Birlikte’ projesinin Latonya’daki ikinci toplantısına katıldı.

Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ kapsamında desteklenen, 5 farklı ülkeden ortakların işbirliği ile yürütülen proje kapsamında Portekiz’den dönen 3 öğretmen  ve 4 öğrenciden oluşan heyet, Portekiz kültürünü öğrenme ve Türk kültürü ile karşılaştırma fırsatı bularak, değişim rüzgârını İskenderun’dan Portekiz’e taşıdı.

Etkinliğin oldukça verimli geçtiğini söyleyen proje yürütücüsü Feride Damla Atam, bu tarz projelerin çocukların ve öğretmenlerin değişik  kültürleri tanımaları, yabancı dillerini kullanmaları ve dünyaya daha farklı gözle bakmaları açısından eşsiz bir olanak olduğunu belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"