Çiçeklerin dilinden geleceğe Hatay mirası!

Yayınlanma Zamanı : 02 Haziran 2022 Saat: 16:48

Çiçeklerin dilinden geleceğe Hatay mirası!

Hatay Valiliği’nin destekleriyle; 10 – 25 Mayıs tarihleri arasında, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Öğretim Üyesi Özlem Özer Tuğal’ın proje sahibi ve yürütücülüğüyle Hatay Arkeoloji Müzesi’nde sergilenen ‘Uluslararası Disiplinlerarası Türkiye Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Üzerinden Hatay Kadim Tarihi ve Kültür Değerlerini Tanıtım Proje Sergisi’, İstanbul’da da sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Hatay’daki sergi açılışında, “Projenin tanıtımı ve sergilenmeye başlanmasıyla, Hatay’ın kültürel değerlerinin başta İstanbul olmak üzere tüm dünyaya tanıtımı amaçlanmaktadır” mesajı veren Proje Koordinatörü Özlem Özer Tuğal, İstanbul’daki sergiye hazırlandıklarını da ifade etmişti.

Bu projede, Hatay’ın tarihine ve geleceğe duyulan ortak sorumluluk düşüncesi ile çalıştıklarını belirten Özlem Özer Tuğal, “Şehrin kadim geçmişinin izlerini taşıyan her bir eser toplumların ve şehirlerin yaşanmış kültürlerini, sanatın güçlü ifade diliyle geleceğe miras olarak taşır” dedi.

‘Çiçeklerin Dilinden Geleceğe Miras’ birliktelik panosu, 15 Haziran -15 Temmuz 2022 tarihleri arasında İstanbul Zafer Tarık Tunaya Kültür Merkezi’nde sergilenecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"