ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Suriye sınırında

Yayınlanma Zamanı : 01 Haziran 2022 Saat: 17:38

ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Suriye sınırında

ABD’nin Birleşmiş Milletler(BM) Daimi Temsilcisi Linda Thomas Greenfield, daha önce ertelenen Türkiye ziyareti kapsamında Hatay’a geldi. Türkiye’nin sınır ötesi yardımlarını kolaylaştırmak ve milyonlarca Suriyeli mülteciyi korumadaki rolünü tartışmak üzere Hatay Havaalanı’ndan Suriye sınırına geçen Greenfield, ilk olarak Suriye’de faaliyet gösteren ve Beyaz Baretliler olarak bilinen Suriye Sivil Savunması temsilcileri ile görüşerek, Suriyelilerin insani ihtiyaçlarına ilişkin brifing aldı.

BM Daimi Temsilcisi Linda Thomas Greenfield, Suriye’deki insani ihtiyaçlara yönelik çabaları bizzat gözlemlemeyi planladığını belirtirken, Suriyelilere yardım etmek için çalışan gönüllülerin de zor koşullarına vurgu yaptı. Suriye’ye yardım akışının sürmesi için yapılabilecekleri de değerlendiren Greenfield, Türkiye ve Suriye sınırı ziyaretiyle ilgili sosyal medya hesabından ‘Yoldan olabildiğince çok hikaye ve yansıma paylaşacağım” mesajı verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"