Suriyeliler de sandığa gidecek!

Yayınlanma Zamanı : 18 Mayıs 2022 Saat: 12:18

Suriyeliler de sandığa gidecek!

Göç İdaresi Uyum ve İletişim Müdürlüğü, 2023 seçimlerde kaç Suriyelinin oy kullanacağına ilişkin net rakamları açıkladı. Göç İdaresi Uyum ve İletişim Genel Müdürü Gökçe Ok, yaptığı açıklamada Türk vatandaşı olan Suriyeli sayısının 200 bin 950 olduğunu belirterek, seçimde 113 bin Suriyeli’nin oy kullanabileceğini ifade etti.

Göç İdaresi Uyum ve İletişim Genel Müdürü Gökçe Ok, yaptığı açıklamada “Türk vatandaşı olan Suriyeli sayısı 200 bin 950’dir. Bunların 113 bin 654’ü reşittir, yani 18 yaşın üstünde. Bu 113 bin Suriyeli oy kullanabilecek, onlar da Türkiye’nin 81 iline dağılmış durumda. Seçimlere bir etkileri söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

Büyükşehirlerde kayıt alınmadığını hatırlatan Ok, “İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay gibi 15 ilde artık kayıt almıyoruz. 781 mahalleyi hem ikamet, hem geçici koruma ve hem de uluslararası koruma olmak üzere tümüyle yabancıya kapattık. Adreslerinde bulunmayanların geçici koruma kayıtlarını askıya aldık” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"