İSTE Gençleri, Atatürk’ün neferleri!

Yayınlanma Zamanı : 17 Mayıs 2022 Saat: 10:54

İSTE Gençleri, Atatürk’ün neferleri!

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Öğrenci Toplulukları’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri başladı. 3 gün sürecek Öğrenci Toplulukları Atatürk Haftası etkinliklerinde müzik dinletileri, konserler, bireysel ve takım sporları müsabakaları, tiyatro gösterileri, uçurtma şenliği ve pek çok diğer kültürel etkinlik İSTE öğrencileriyle buluşacak.

Etkinliklerinin ilk programı Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’nda Trio Müzik Sunumu ile start aldı. Dünya Engelliler Federasyonu İskenderun Şube Başkanı Serhat Gökpınar İSTE Merkez Yerleşke Mavi Salonda “Engellerin Farkında Olmak” başlıklı bir konferans verdiği etkinliğin yanısıra öğrenciler gün boyu Satranç, Masa Tenisi, Akıl Oyunları branşlarında bireysel ve Futbol, Basketbol, Voleybol branşlarında galibiyet için ter döktü. Futbol maçının başlama vuruşunu İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci yaptı.

Öğrenci topluluklarının üniversite hayatının en temel ögelerinden biri olduğunu vurgulayan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, “Her birimiz üniversite sıralarından geçerek bugünlere geldik. Bu yıllarda geçirilen vaktin kalitesi ileriki yıllardaki hayatımızı şekillendiriyor. Öğrenci toplulukları gerek akademik gerekse sosyo- kültürel açıdan öğrencilerin gelişimine ciddi katkılar sunmaktadır. Tüm İSTE’li öğrencilerin bu imkanlarda faydalanmasını isteriz. 3 gün boyunca sürecek etkinliklerde öğrencilerin keyifli vakit geçirmesini ve sınavlarına motive olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"