Hatay’ın nadide çiçekleri hiç solmayacak!

Yayınlanma Zamanı : 12 Mayıs 2022 Saat: 12:07

Hatay’ın nadide çiçekleri hiç solmayacak!

Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın eşi Gülden Gülüzar Doğan, Hatay Valiliği ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa koordinesinde Arkeoloji Müzesinde hazırlanan ‘Çiçeklerin Dilinden Geleceğe Miras’ sergisini gezdi ve hayranlığını dile getirdi.

Ülkemizdeki endemik bitki türlerinin yüzde 10’una sahip Hatay’ın endemik ve aromatik bitkileri ile çiçeklerinin seramiğe işlendiği anlamlı sergiyi gezisinde, Gülden Gülüzar Doğan’a Hatay Arkeoloji Müzesi Müdürü Ayşe Ersoy ile proje sahibi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Özlem Özer Tuğal eşlik etti.

Uluslararası Disiplinler Arası Türkiye’nin Tıbbi ve Aromatik Endemik Bitkileri Üzerinden Hatay Kadim Tarihi ve Kültür Değerlerini Tanıtım Projesi kapsamında İstanbul Üniversitesi öğrencileri tarafından el sanatı çalışmalarının sergilendiği “Çiçeklerin Dilinden Geleceği Miras” isimli sergiyi gezen ve eserler hakkında yetkililerden bilgi alan Doğan, bu özel ve anlamlı sergide ve ortaya çıkan eserlerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi Özlem Özer Tuğal, Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın tam destek vermesinin yanında, valinin eşi Gülden Gülizar Doğan’ın ziyaretinden dolayı da mutlu olduklarını belirterek, çok teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"