Çocuklar trafikte eğlendi

Yayınlanma Zamanı : 11 Mayıs 2022 Saat: 16:26

Çocuklar trafikte eğlendi

Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri, EXPO Antakya alanında hazırladığı eğitim parkurunda çocukların trafik kurallarını doğru öğrenebilmesi için kolları sıvadı.

Trafik Haftası’nda Emniyet ve Jandarma mensupları ile birlikte hareket eden HBB ekipleri, minik öğrencilere trafik kurallarını oyunlar eşliğinde öğretmeye çalıştı.

Öğrencilerin büyük keyif ve merakla takip ettiği eğitimde HBB ekipleri, önce sunum yaparak kuralları anlattı, daha sonra çocuklarla çeşitli oyunlar oynayarak bilgileri pekiştirmeye çalıştı.

Eğitimin en dikkat çeken taraflarından bir tanesi de simülasyon aracı oldu. Çocuklar trafikte emniyet kemeri takmanın hayat kurtardığını uygulamalı bir şekilde deneyimledi.

Çocuklar, aktif katılım sağladıkları bu eğitimde hem çok eğlendi hem de trafik kurallarını öğrenmenin mutluluğunu yaşadı.

Trafikte daha bilinçli nesiller yetiştirme amacıyla yola çıkan HBB, kırsal kesimlerde yer alan okullara öncelik verecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"