Girişimci olmak İSTE’yenler buraya!

Yayınlanma Zamanı : 10 Mayıs 2022 Saat: 9:58

Girişimci olmak İSTE’yenler buraya!

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) iş birliğiyle öğrencilerin projelerini desteklemek amacıyla Girişimcilik Tanıtım Konferansı düzenlendi.

İSTE Turuncu Salon’da düzenlenen etkinliğe İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazif Çalış, İSTE Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. L. Cenk Kumruoğlu, DOĞAKA Genel Sekreteri Oğuz Alibekiroğlu, projeDEM. Yönetim Kurulu Başkanı Muti Rumelli, projeDEM. Kurucu Ortağı Meltem Duygu, Haliç Üniversitesi TTO Direktörü Hatice Tuğsavul, TÜBİTAK İş Geliştirme Mentörü Murat Ünver, Genç Başarı Eğitim Vakfı Proje Sorumlusu/Girişimci Meryem Özkan, KARAT/SEOLOG- Kurucu Ekrem Karataş, Üstün Patent-Kurucu Özlem Arslan Kart ile birlikte, teknoloji şirketleri, genç girişimciler ile İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) akademisyenleri ve öğrencileri katıldı.

Konferansta açılış konuşmasını yapan İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazif Çalış, “Böyle bir etkinliği üniversitemizde gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyum. Projelerle desteklediğimiz, yönlendirdiğimiz öğrencilerimiz pek çok platforma bizleri gururlandıracak işlere imza attı. DOĞAKA Girişimcilik Geliştirme Merkezi Programı sayesinde öğrencilerimiz fikirlerini hayata geçirme şansı yakalıyor. Onların yapmış olduğu atılımlar bizleri de umutlandırıyor” şeklinde konuştu.

Ticarileşme potansiyeline sahip iş fikri ya da projesi olan gençleri desteklemek için hazır olduklarını belirten DOĞAKA Genel Sekreteri Oğuz Alibekiroğlu, “Kalkınma ajansları her anlamda gelişmek, üretmek ve kalkınmayı sağlamak için buradalar. Kalkınma ekonomiden bireye indirgendiğinde girişimciliğin ön plana çıktığını görüyoruz. Bu yüzden girişimcilik artık daha çok gündemimizde yer alıyor. Düzenlediğimiz bilgilendirme ve farkındalık eğitimleri ile girişimciliğin her aşamasını destekliyoruz. Burada amacımız fikirden yatırıma bir dönüş sağlamaktır” dedi.

 Fırsatın, hazır olanlar için her daim var olduğunu ifade eden Alibekiroğlu konuşmasını, ‘Yerelden ulusala, ulusaldan küresele bir amaç için çalışmaktayız. İnanıyorum ki buradaki genç arkadaşlarımız da kendi fikirlerini hayata geçirmek için çalışacaklar” diyerek tamamladı.

projeDEM. Yönetim Kurulu Başkanı Muti Rumelli ise, projelere nasıl başvuru yapılacağı, değerlendirme koşulları ve süreci hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Online ve fiziksel eğitimlerle her türlü desteğin sağlandığı programda girişimcilikten yatırımcılığa uzanan aşamalar anlatıldı.

Program, öğrencilerden gelen soruların yanıtlanması ve hatıra fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"