Bakan Akar’dan Hatay’da sınır güvenliği zirvesi

Yayınlanma Zamanı : 08 Mayıs 2022 Saat: 22:30

Bakan Akar’dan Hatay’da sınır güvenliği zirvesi

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile hudut güvenliğine yönelik inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere Hatay’a geldi.

Hatay Havalimanı’nda Vali Rahmi Doğan, 6’ncı Kolordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Bakan Akar, buradan sınırın sıfır noktasına hareket etti.

Şehit Yüzbaşı İlker Acar Hudut Karakolu’na gelen Bakan Akar, 39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Tutucu’dan hudut tekmili aldı.

rifingin ardından gözetleme kulesine çıkan Akar burada nöbet tutan Mehmetçik’ten hudut tekmili aldı.

Hudut Karakol Komutanı’na Türk Bayrağını öperek emanet eden Bakan Akar daha sonra alınan tedbirlere ilişkin brifing aldı, gözetleme kulesine çıkarak hududu inceledi.

Araziye yönelik bilgi alan Bakan Akar, askerlere annelerinin Anneler Günü’nü kutlayıp kutlamadıklarını sordu.

“Zamanım olmadı” cevabını alması üzerine Bakan Akar, Karakol Komutanı’na, telefon edilmesi talimatı verdi.

Ceyhun Maraşlı isimli askerin annesi ile görüşmesinin ardından telefonu alan Bakan Akar, “Aslan gibi delikanlı yetiştirmişsiniz sizleri tebrik ediyorum. Vatanına, milletine büyük bir fedakârlıkla hudut hattında hizmet ediyor. Onunla ne kadar gurur duysanız azdır. Saygılarımızı sunuyor, Anneler Gününüzü kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

Maraşlı’nın annesi de “Sizlerden Allah razı olsun, telefonunuzla çok mutlu oldum. Ceyhun sizlere emanet, biliyorum ki o emin ellerde” dedi.

Terhisine bir hafta kaldığını belirten bir diğer nöbetçi Özcan Harman’ın annesi ile de görüşen Bakan Akar, “Böyle bir delikanlıyı yetiştirdiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Buradan kuş uçurtmuyorlar” dedi.

Harman’ın annesi de Anneler Günü’nü kutlayan Bakan Akar’a teşekkür etti, telefonla görüşmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Mehmetçik ile yemek yiyen Bakan Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştü.

Telefondan hudut kartallarına hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine Bakan Akar’ın hudut hattındaki denetlemelerinin önemine değinerek başladı.

Mehmetçiğe görevinde başarı dileyen Erdoğan, “Ordumuz, şu ana kadar hudut boylarında en ufak bir yanlışa fırsat vermedi. Ordumuzun siz değerli mensuplarını şahsım, milletim adına alkışlıyorum. Bu gayretleriniz tarih boyunca unutulmayacaktır” diyerek, Mehmetçiğin geçmiş bayramını da kutladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"