Minik eller, atıklara meydan okudu!

Yayınlanma Zamanı : 05 Mayıs 2022 Saat: 15:30

Minik eller, atıklara meydan okudu!

Arsuz Gökmeydan Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri ‘Çöptü Ne Oldu?’ adlı E-Twinning Projesi kapsamında harika bir etkinliğe imza attı.  Atık malzemeleri geri kazanmak, çevre bilinci oluşturmak ve geri dönüşümün önemini kavramayı amaçlayan proje sayesinde öğrenciler kullanılmış plastik, cam kağıt, metal atıkları ve mutfaktan çıkan organik atıkları kullanarak oluşturdukları yeni tasarımlarla hem geri dönüşüme katkı sundu, hem kuşlar için barınma ve beslenme imkanı sağladı, hem de doğanın korunması konusunda farkındalık yarattı.

‘Komposr gübre, kuş evi ve yemliği, atık pil kutuları ve kalemlik’ gibi tasarımlarla atıkları yeniden kullanılabilir hale getiren öğrenciler, Web 2.0 araçlarının kullanıldığı E-Twining projesini Arsuz bölgesinde bulunan 5 okulda eş zamanlı olarak gerçekleştirdi.

Yaratıcılıklarını gerçekleştirdikleri proje ile geliştirerek tasarım becerilerini, problemlere farklı çözüm yolları bularak öğrenen öğrencilere projede koordinasyonluk görevini üstlenen Görsel Sanatlar öğretmeni Meral Göden, öğrencilerinin eğlenerek öğrendiklerini ve tüm etkinliklerini başarıyla tamamladıklarını ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"