İSDEMİR’de minikler unutulmadı

Yayınlanma Zamanı : 29 Nisan 2022 Saat: 16:32

İSDEMİR’de minikler unutulmadı

İsdemir’in de bünyesinde olduğu OYAK Maden Metalürji Şirketleri geleneksel hale getirdiği çocuk tiyatrosuyla 5- 10 yaş aralığındaki çocukları sanatla buluşturdu. Ereğli, İskenderun ve Sivas Divriği de toplam 2 bin 700 çocuğun tiyatro ile buluştuğu etkinlikte Uygur Tiyatrosu’nca “Kırmızı Başlıklı Kız” müzikli çocuk oyunu sahnelendi.

Erdemir Kültür Merkezi’nde ilk gösterimini yapan çocuk tiyatrosu, ardından İskenderun ve Sivas Divriği’de gerçekleşerek tarafından izlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda geleneksel hale gelen ve pandemi nedeniyle iki yıl ara verilen gösterimlere çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

İskenderun’da İsdemir Genel Müdürlük Binası konferans salonunda iki günde 6 gösterimi olan oyunu İsdemir lojman bölgesindeki kreş, anaokulu, ilkokul öğrencileri ve İsdemir çalışanlarının çocukları seyretti.

Erdemir, İsdemir ve Erdemir Maden şirketlerinin bulunduğu 3 şehirde sahnelenen etkinlikte, çocukların bazıları ilk kez tiyatronun sihirli dünyasıyla tanıştı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"