‘Yolların günahı bana değil, ilçe belediyelerimize ait’

Yayınlanma Zamanı : 17 Nisan 2022 Saat: 11:20

‘Yolların günahı bana değil, ilçe belediyelerimize ait’

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, il genelindeki yollarda aksayan bakım, onarım ve yenileme çalışmalarıyla ilgili ilçe belediyelerini hedef gösterdi. Büyükşehir belediyesi yetki alanında olmayan yolların ilçe belediyeleri tarafından yapılması gerektiğini belirten Başkan Savaş, “Bütün işleri biz yapacaksak, vatandaşlar ilçe belediye başkanlarını neden seçti?” diyerek, herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.

Hatay’da altyapısı olmayan ilçe kalmaması için müthiş bir çaba ortaya koyduklarını anlatan Başkan Savaş, “Hatay’daki yolların çoğu bizim sorumluluğumuzda değil. Büyükşehirimize ait olmayan yolların günahı bana değil, ilçe belediyelerimize aittir. Ben Hatay halkının parasını sokağa atamamam. Ama şu var ki; Hatay’da müthiş altyapı yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Altyapısı olmayan bir şehirde üstyapıyı ne zaman yaparsanız yapın iki dakika sonra onu yıkmak zorunda kalabilirsiniz. Örneğin; İskenderun’da 26 metrenin altında olan yollar İskenderun Belediyesi’nin, Kırıkhan’da 25 metre altındaki yollar Kırıkhan Belediyesi’nin, Antakya’da da 14 metrenin altındaki yollar Antakya Belediyesi’ne aittir. Bütün bu işleri biz yapacaksak ilçe belediye başkanlarını insanlarımız neden seçti?” diyerek ilçe belediyelerinin sorumluluğundaki yolları yapması gerektiğini söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"