JIKA kredisine tartışmalı onay

Yayınlanma Zamanı : 15 Nisan 2022 Saat: 21:05

JIKA kredisine tartışmalı onay

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantısı ikinci birleşiminde HATSU’nun Defne Turunçlu arıtma tesisi inşaatı ile Hassa içme suyu ve kanalizasyon şebekesi yapımında kullanacağı JIKA kredisi, Ak Parti’nin itirazlarına rağmen kabul edildi.

 Başkan Vekili Adnan Özkaya yönetiminde gerçekleşen toplantıda konuyla ilgili gündem maddesi uzun tartışmalara neden oldu. Ak Parti grubu oylamanın bir ay daha ertelenmesini istedi.

Oylamanın bir ay daha gecikmesinin kredinin geri dönmesi anlamı taşıyacağını belirten CHP’li meclis üyeleri ise “Krediye tekrar başvurmak projenin hayata geçmesini geciktirir” görüşünü savundu .

HATSU Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat, projeler hakkında yaptığı bilgilendirmede konunun 7 yıldır sürüncemede olduğunu belirterek, “Konuyla alakalı son 6 ayda 7 toplantı yaptık. Bizden istenen arıtma tesisinin nerede olması gerektiği değil var olan problemin bir an çözülmesidir. Burada yapacağımız koku giderici ünitelerle tesiste hiçbir koku olmayacak ve vatandaşlarımız mağdur olmayacaklar” ifadelerini kullandı.

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, tesisin Büyükçat ya da başka bir yere taşınmasının en az 5 yıl zaman kaybına sebebiyet vereceğini ifade etti.

Konuşmaların ardından birleşimi yöneten Özkaya, gündem maddesini oylamaya sundu. Oylama devam ederken Ak Partili meclis üyelerinin bir kısmı salonu terk etti. Özkaya salonda bulunan meclis üyelerinin verdiği oyların geçerli olduğunu ifade ederek oylamayı kapattı ve söz konusu gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"