Kırıkhanlı çiftçinin isyanı TBMM’ye taşındı

Yayınlanma Zamanı : 07 Nisan 2022 Saat: 13:47

Kırıkhanlı çiftçinin isyanı TBMM’ye taşındı

CHP’nin üçü Hataylı 5 Milletvekili, Kırıkhan’da çiftçiyi isyan ettiren sulama ve elektrik sorununu meclise taşıdı. Kırıkhan’a bağlı Kazkeli Köyü’nde ekinlerini sulamak için kullandıkları elektriklerin kesilmesi ve elektrik direklerinin sökülmek istenmesi nedeniyle ekinini iş makinelerine ezdirmek istemeyen çiftçiyi jandarma ile karşı karşıya getiren olayı TBMM gündemine taşıyan CHP Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, İsmet Tokdemir ve Mehmet Güzelmansur ile birlikte İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek ve Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, “Bu hükümete, bu devlete, bu sisteme yazıklar olsun” diyen çiftçi kardeşimizin yanındayız” dedi.

Jandarma ile halkın karşı karşıya getirilmesinin doğru olmadığını söyleyen CHP’li vekiller, “Çiftçilerimiz üretmek istiyor. Üretmek isteyen çiftçilerimizin karşısına jandarmayı dikmeyin, hak ettiğini verin! Üretime, üretene, çiftçiye karşı olmak yerine; Hatay’ın içme ve sulama suyu barajlarını tamamlama sözünüzü tutun! Çiftçiye GSYİH’dan hak ettiğini verin, borcunuzu ödeyin! Artan girdi maliyetleri altında ezilen çiftçilere destekleme ödemelerini arttırın!” diyerek hükümete çağrıda bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"