Karda mahsur kalanların imdadına ekipler yetişti

Yayınlanma Zamanı : 22 Ocak 2022 Saat: 17:13

Karda mahsur kalanların imdadına ekipler yetişti

Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yoğun kar yağışından en çok etkilenen Hassa ve Sarıseki’de soğuk havada mahsur kalan vatandaşlara yardım eli uzattı. İş makineleri yardımıyla karla kapanan yolu ulaşıma açarak Hassa Akbez’e bağlı Aktepe mevkiinde hayvanları ve traktörleri ile mahsur kalan vatandaşlara ulaşan ekipler olası bir facianın önüne geçti.

Kar yağışının ardından soğuk ve tipinin etkili olduğu havada zor anlar yaşayan vatandaşlar, belediye ekipleri tarafından mahsur kaldıkları yerden kurtarıldı.

Sarıseki Kaledibi Yaylası’nda mahsur kalan vatandaşlara ihtiyaçları olan gıdayı ulaştıran ekiplere Hatay Güvenlik Korucuları Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Musa Salık da eşlik etti.

Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ilin özellikle yüksek kesimlerinde etkili olan aşırı yağış ve soğuk hava dolayısıyla yaşanabilecek olumsuzluklara karşı, Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi(AKOM)’nin kriz masasına gelen tüm başvuruların acil şekilde değerlendirildiğini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"