Çifte restorasyonun projeleri hazır

Yayınlanma Zamanı : 22 Ocak 2022 Saat: 10:40

Çifte restorasyonun projeleri hazır

Hatay Valisi Rahmi Doğan, inceleme gezisinde Arkeoloji Müzesi’ne dönüştürüleceği müjdesini verdiği eski İskenderun Kaymakamlık binası ile ilgili restorasyon projesinin tamamladığını ve önümüzdeki günlerde ihalesinin yapılacağını ifade etti. Fransızlar döneminde yapılan ve yaklaşık 100 yıla merdiven dayayan tarihi binanın yaklaşık 81 yıl İskenderun Kaymakamlığı olarak hizmet verdiğini anımsatan Vali Doğan,  tarihi binanın müzeye dönüştürülmesiyle Hatay’ın köklü geçmişine de ışık tutacağını ifade etti.

Hükümet konağının yanısıra İskenderun Lisesinin de restorasyon projesinin tamamlandığını vurgulayan Vali Doğan, “İskenderun’daki eski Hükümet Konağı’nın Arkeoloji Müzesine dönüştürülmesine dair restorasyon projesi tamamlandı ve önümüzdeki günlerde ihalesini gerçekleştireceğiz. Burada İlimizin köklü tarihine ait ve sergileyecek alan bulamadığımız için hali hazırda depoda beklettiğimiz eserleri sergilemeyi planlıyoruz. 1901 yılında yine Fransızlar tarafından yapılan ve uzun yıllar İskenderun Lisesi olarak kullanılan tarihi binanın da restorasyon projesi tamamlanmış olup restorasyon işlemlerini TOBB ile birlikte yapacağız” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"