Hatay’dan 50 genç Milli sporcu olma yarışında!

Yayınlanma Zamanı : 17 Ocak 2022 Saat: 14:12

Hatay’dan 50 genç Milli sporcu olma yarışında!

Türkiye Basketbol Federasyonu(TBF) tarafından 14-15 Ocak tarihleri arasında Türkiye genelinde 20 merkez ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Basketbolcu Havuz Tarama Programı’ İskenderun Spor Salonu’nda da gerçekleşti. Potansiyel sahibi genç kız ve erkek basketbolcuların bilgilerinin kayıt altında tutulması ve gelişimlerinin düzenli olarak takip edilmesi adına düzenlenen ve Milli Takımlar için geleceğin yıldız adaylarını kazandırmayı hedefleyen seçmelere Hatay genelinden toplam 50 kız sporcu katıldı.

TBF Hatay İl Temsilcileri, turnuvayla ilgili yaptıkları açıklamada, “TBF Kız Milli Takımlar Oyuncu Havuzu seçmeleriyle Basketbolcu Kadın Milli Takımlarımıza geleceğin yıldızlarını kazandırmak ve yerli oyuncu havuzunu genişletmek hedeflenmektedir. Hatay’ı temsilen İskenderun’da yapılan seçmelere 2007-2008-2009-2010 doğumlu toplamda 50 kız basketbolcumuz katıldı. Öncelikle TBF Milli Takımlar Basketbolcu Havuzu Tarama Programı’nda Hatay’dan antrenör olarak görev alan Nebil Özdemir, Baran Yaldız ve Sezai İtah’a çok teşekkür ediyoruz.  Aynı seçmelerin ikinci etabı 22 Ocak Cumartesi günü yine İskenderun Spor Salonu’nda erkek basketbolcularımız için yapılacak. Bizler, taramalarda boy gösteren birbirinden yetenekli kızlarımızı yetiştiren tüm antrenör kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.  Hepsinin yolu açık olsun” açıklamasını yaptı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"