2 liman projesine meclisten onay çıktı!

Yayınlanma Zamanı : 11 Ocak 2022 Saat: 17:14

2 liman projesine meclisten onay çıktı!

İskenderun Belediye Meclisi Ocak ayı ikinci toplantısında, bir önceki toplantıya yetişmeyen Ekmar Denizcilik ve Yazıcı Demir Çelik’e ait liman amaçlı deniz dolgusu projelerine ait plan revizyonunu içeren iki gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edildi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı başkanlığında, 5 gündem maddesiyle toplanan mecliste 2 madde oy çokluğuyla, biri de oybirliğiyle kabul edilirken, komisyon raporu yetişmeyen 2 gündem maddesi ise ileri bir tarihe ertelendi. Meclis üyeleri, bir sonraki toplantının 1 Şubat 2022 Salı günü saat 14:00’te toplanmayı kararlaştırdı.

Gündem maddeleri şöyle:

1) Sarıseki Mahallesi Organize Sanayi Bölgesinin kıyı kesiminde ve deniz alanında kalan yaklaşık 24,8 hektarlık alana yönelik Ekmar Denizcilik ve Gemi Acentalığı A.Ş. tarafından liman amaçlı kullanılmak üzere sunulan 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Revizyonu ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

2) Sarıseki Mahallesinin kıyı kesiminde ve deniz alanında kalan yaklaşık 6,92 hektarlık alana yönelik Yazıcı Demir Çelik San. ve Tic. A.Ş. tarafından liman amaçlı kullanılmak üzere sunulan 1/5000 Ölçekli İlave Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli İlave Uygulama İmar Planı ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

3) Sarıseki Mahallesinin kıyı kesiminde ve deniz alanında kalan toplamda 32430,89 m2 büyüklüğündeki balıkçı barınağı ve rekreasyon alanına yönelik yürürlükteki planın iptali için Gübre Fabrikaları T. A. Ş. tarafından 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu yetişmediği için ileri meclise ertelendi.

4) İsmet İnönü Mahallesi 3135 ada 18 nolu parselde konut alanı ve park alanı değişikliğine yönelik hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu, yetişmediği için ileri meclise ertelendi.

5) 2022 Yılı Evsel Katı Atık Tarife Ücretlerinin belirlenebilmesi için hazırlanan raporun mecliste görüşülerek karara bağlanması ile ilgili Temizlik İşleri Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy birliği ile kabul edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"