Yatırımcıların yeni cazibe merkezi!

Yayınlanma Zamanı : 09 Ocak 2022 Saat: 10:30

Yatırımcıların yeni cazibe merkezi!

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Kırıkhan ve Erzin’de ekonominin lokomotif görevini üstlenecek olan 2 ayrı organize sanayi bölgesi için yatırımcılardan talep yağdığını söyledi. Planlama süreci ve altyapı işlemleri süren OSB’lerin ilçelerin kaderini değiştireceğini söyleyen Vali Doğan, 52 fabrikanın kurulacağı Kırıkhan OSB’de önümüzdeki haftalarda tahsislere başlanacağını ifade etti.

Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ve Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz ile birlikte altyapı çalışmalarının yüzde 50’si tamamlanan Kırıkhan Organize Sanayi Bölgesi’nde inceleme yapan Vali Doğan, “Kırıkhan Organize Sanayi Bölgesi, Kırıkhan’ımız için çok önemli yıllardır konuşulup adım atılmayan bir sorundu, aynı sorun Erzin’de de yaşanıyordu orada da Kırıkhan’da yaptığımız uygulamayı yaptık, şuan Erzin’de bütün parseller satıldı, ilave alan tahsis edildi ve hala orada sıra bekleyen yatırımcılar var. Kırıkhan’da da benzer bir uygulama yaptık. Sayın Başkan sağ olsun şuanda Kırıkhan OSB Projesinin %50’sini tamamladı. Burada da ciddi bir talep patlaması var, insanlar işin tamamlanma aşamasına geldiğini görünce ciddi talepler oldu. Bu yılın sonunda inşallah Kırıkhan OSB projesini bitiririz, fabrikaların temellerini de atmaya başlarız diye düşünüyorum. Önümüzdeki haftalarda tahsisleri yapmaya başlayacağız, 52 adet fabrika kurulacak, Kırıkhan’ın kaderini değiştirecek, istihdamı arttıracak bir proje. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum, güzel bir iş gerçekleştirdik. Sayın Milletvekilimiz Hüseyin Yayman’a teşekkür ediyorum. Sayın Vekilimiz bir takım işlerden bizleri muaf etti, OSB’nin bağlantı yoluyla ilgili karayollarıyla görüştü, karayolları bağlantı yolunu yaparak Kırıkhan OSB’yi ana yola bağlayacaklar” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"