Kadına şiddet değil, çiçek yakışır

Yayınlanma Zamanı : 25 Kasım 2021 Saat: 14:31

Kadına şiddet değil, çiçek yakışır

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ne İskenderunlu kadınlara karanfil dağıtarak dikkat çekerken, kadınların toplumsal yaşamın yanı sıra devlet / millet yapısının odağında yer aldığına ilişkin farkındalık yarattı.

İskenderun Belediye Başkanlığı ve İskenderun Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliği ve koordinasyonuyla “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, sokakta, çarşıda, iş başında olan bütün kadınlara çiçek dağıtan Kaymakam Yönden, Aile İçi Şiddet, Kadına Şiddet, Ayrımcılık ve İstismar konularına da değindi.

Şiddetin her türlüsüne karşı olduğunu ifade eden Kaymakam Yönden, “Yaşamımızın her an ve döneminde varlıklarıyla onurlandığımız, nesillerimizin eğitimi, gelişimi ve yetişmesinde ulvi görevleri üstlenen, şefkat sevgi ve merhamet kucağı olmasının yanı sıra asil duygulara haiz ve fazilet timsali olan tüm kadınlarımızın her daim yanında olduğumuza bir kez daha dikkat çekerken “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” olarak idrak ettiğimiz bu müstesna gün vesilesiyle tüm kadınlarımızın; hiçbir zorbalığa, şiddete ve istismara maruz kalmaksızın, huzur, mutluluk ve esenlik içerisinde yaşayabildiği bir dünya temenni ediyor, en derin sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Etkinliğe; Kaymakam İskender Yönden’in yanı sıra İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Yılmaz Balaman, İskenderun Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Ali Çift, KADEM Hatay İl Başkanı Selma Tunç, Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü personelleri katıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"