Riskli bölgede plan değişikliği!

Yayınlanma Zamanı : 22 Kasım 2021 Saat: 13:08

Riskli bölgede plan değişikliği!

Antakya’ya bağlı Emek ve Aksaray mahalleleri sınırları içerisindeki 35 hektarlık riskli alanı kapsayan 1/1000 ölçekli uygulama imar planında değişiklik yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü’nün Afet Riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkındaki kanunun kapsamında onaylanan plana askı sürecinde Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yapılan itirazlar sonucu yapılan değerlendirmede planda değişiklik yapılmayan kısımlar kesinleştirilmiş ve Toroslar Elektrik trafo yeri ve plan notu iptaline yönelik değişiklik yapıldığı belirtildi.

Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü’nden Plan Değişikliğinin gerekçesi ile ilgili yapılan açıklama, “Hatay İli, Antakya İlçesi, Emek – Aksaray Mahalleri sınırları içerisinde 35 hektar büyüklüğündeki “Riskli Alana” ilişkin 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı 12.08.2021 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü tarafından, 1 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi doğrultusunda onaylanmıştır. “Riskli Alana” ilişkin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planına, Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından itirazda bulunulmuştur. Bu nedenle, yapılan itiraz kapsamında; “8.00 x 10.00 – 80.00 m2’lik trafo binası yerlerinin ayrılması” gerekçesi doğrultusunda, Alanın 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı’nda plan değişikliğine gidilmiştir. İmar planlarda Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. ‘den alınan görüş doğrultusunda trafo yerleri ayrılmış olup, plan değişikliği yapılarak trafo binaları 8.00 x 10.00 – 80.00 m2 olarak yeniden düzenlenmiştir” denildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"