Vakıf İş Hanı ile ilgili beklenen imza

Yayınlanma Zamanı : 10 Kasım 2021 Saat: 14:00

Vakıf İş Hanı ile ilgili beklenen imza

Hatay Valisi Rahmi Doğan, ilçe merkezine kent meydanı ve yeşil alan olarak kazandırılacak Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait Antakya Mehmet Şah Vakıf İş Hanı alanının Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Antakya Belediyesi’ne devri ile ilgili düzenlenen protokolü imzaladı.

Hatay Valiliği’nde düzenlenen imza törenine Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Erol Ökten, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Vakıflar Bölge Müdürü Ümit Gökhan Çiçek, Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Mursaloğlu, HBB Genel Sekreteri Nihat Tazearlan katıldı.

Tören sonrası konuşan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Alanı şehrimizin ve bölgenin tarihi, kültürel yapısına uygun olarak düzenleyeceğimizi daha önce belirtmiştim. Bu anlaşma sonrası şehrimiz yepyeni bir alan kazanacak. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Erol Ökten protokolün Hatay’a hayırlı, uğurlu olmasını diledikten sonra, Hatay Valisi Rahmi Doğan ile makamında biraraya gelerek, vakıf taşınmazları ve yatırım planlaması hakkında istişarede bulundu.

Ökten, daha sonra Hatay ziyareti kapsamında Antakya, Altınözü ve Yayladağı’nda devam eden çalışmaları Bölge Müdürü Ümit Gökhan Çiçek ile birlikte inceledi.

Söz konusu protokolle HBB, şehrin merkezinde bulunan alanın satış bedeli için Antakya’daki fuar alanı olarak bilinen taşınmazı trampa edecek. Antakya Belediyesi ise söz konusu devir için nakit ödeme yapacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"