Arsuz ve Malta arasında ilk hareketlilik!

Yayınlanma Zamanı : 10 Kasım 2021 Saat: 17:24

Arsuz ve Malta arasında ilk hareketlilik!

Arsuz Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ‘ne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Proje Ofisi’nin yaklaşık 2 yıldır yürüttüğü “Project Reconnect” isimli projesinin ilk hareketliliği Malta’da gerçekleşti.

Türkiye, Malta ve Hollanda ortaklığı ile devam eden Erasmus+ KA201 Stratejik Ortaklıklar projesi kapsamında 20 öğrenci ve 4 öğretmen 29 Ekim-5 Kasım 2021 tarihlerinde Malta’daki 5 günlük eğitime katıldı.

Ana hedefi, teknolojinin eğitimde kullanımı konusunda öğretmen/eğitmenler için yeni bir pedagojik yaklaşım geliştirmek ve öğrenciler arasında medya okur-yazarlığını artırmak olan proje kapsamında Malta’da düzenlenen eğitimde öğrenciler web 2.0 araçlarının verimli kullanımı, internetin doğru kullanımı, dijital becerileri geliştirmenin yanı sıra farklı kültürleri tanıma, yabancı akranlarıyla birlikte çalışma fırsatı buldu.

Hareketliliğe katılan Karaağaç Akdeniz Ortaokulu öğrencileri farklı kültürlerden insanlarla arkadaşlık kurma, yabancı dil becerilerini geliştirme gibi nitelikleri kazanmalarını sağlayan ve hayatlarına farklı bir bakış açısı getiren böyle bir projede yer almaktan mutluluk ve gurur duyduklarını belirtti.

Arsuz Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Ofisi Koordinatörleri Kübra Yıldız ve Nilgün Savaş, proje kapsamında öğrencilerin ardından, öğretmen hareketliliğinin başlayacağını belirterek, “2019 yılından itibaren çalışmaları devam etmekte olan projemiz ile Arsuz’da eğitim kalitesini arttırmayı, eğitmenlere farklı bakış açıları kazandırmayı ve okullarımızda teknolojiyi daha aktif ve verimli kullanmayı hedefliyoruz. Projemizin ilk etabı olan öğrenci Hareketliliğini tamamlamış olmakla birlikte yakın zamanda gerçekleşecek olan Öğretmen Hareketliliğimiz için de gerekli hazırlıkları sürdürmekteyiz” mesajını verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"