Toplu Sözleşme alın teri meselesi!

Yayınlanma Zamanı : 04 Kasım 2021 Saat: 17:59

Toplu Sözleşme alın teri meselesi!

Hatay Büyükşehir Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerinin sonuçlanmasının ardından taraflar arasında imzalar atıldı.

Antakya HATMEK’te düzenlenen ve maaş ile diğer haklarda ciddi oranda artış sağlayan imza töreni sırasında HBB ve HATSU personelinin yüzünde mutluluk ve sevinç hâkimdi. İmza töreninin yapılacağı salona davul zurna eşliğinde girerken alkış ve tezahüratlarla karşılanan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a çalışanlar yoğun ilgi gösterdi.

Konuşmasını, çalışanların “En büyük başkan bizim başkan” ve “efsane başkan” sloganları eşliğinde yapan Savaş, ‘Çalışan, üreten, evine ekmek götüren işçilerimizin alın teri bizim için çok kıymetli’ derken, çalışma arkadaşlarıyla 13 yıldır birlikte yol yürümekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Türkiye’nin serhat şehri Hatay’da yaşamaktan ve çalışmaktan onur duyduğunu söyleyen Savaş, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği bu şehirde hemşehrilerimizi umutlu kılmak istedik. Bu şehre âşık olmasaydık, birbirimizi sevmeseydik birlikteliğimiz 13 yıl sürmezdi. Biz şehrimizi ne kadar mutlu edersek Hatay’ımız dünyada o kadar saygın şehirler arasında yer alacaktır” ifadelerini kullandı.

Daha çok pay vermek istiyoruz

Hatay turizmde ve ticarette ne kadar gelişirse vergilerden şehre gelecek payın o kadar artacağını vurgulayan Savaş, “Biz sevdiklerimize ne kadar vereceğiz diye düşünmedik, belediyemiz yetkilileri ile sendika ne dediyse şu anda ona imza atıyoruz. Gelecekten çok umutluyum” dedi.

Önümüzdeki sözleşmede çalışanlara daha çok pay vermek istediklerini anlatan Savaş, “ülkemize borcumuz var ve bunu hep birlikte ödediğimizin inancındayım. Sizin hakkınızla, vergiden payınıza düşen gelirle Suriyeli misafirlere de bakıyoruz. Umarım merkezi hükümet

bu durumu görür ve buna çözüm getirir. Sözleşmede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizden yana hakkımız helal olsun. Herkes hakkını helal etsin. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul da TİS görüşmelerinde emekçilerin alın teri ve emeğine sahip çıkan HBB yöneticilerine teşekkür etti.

Belediye-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Abdi Ataç da personel ücretinde ciddi bir artış yapıldığını anlatarak HBB Başkanı Savaş ve belediye yöneticilerine teşekkür etti.

Sözleşmenin 30 Haziran 2024’e kadar geçerli olduğunu söyleyen Ataç, işçilerin kazandığı hakların üzerine 1 Ocak 2022’den itibaren her yıl için yıllık enflasyon oranında artış sağlanacağını belirtti.

Yaklaşık 6 bin personeli özellikle maddi konularda yakından ilgilendiren TİS için imzalar atıldıktan sonra Nihat Yurdakul, Başkan Lütfü Savaş’a “işçinin hakkından yana tavır sergiliyorsunuz” diyerek plaket takdim etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"