Muhtarlara göç bilgilendirmesi!

Yayınlanma Zamanı : 04 Kasım 2021 Saat: 16:10

Muhtarlara göç bilgilendirmesi!

Hatay İl Göç İdaresi tarafından düzenlenen İskenderun, Arsuz ve Belen Muhtarlar Çalıştayı ve İstişare Toplantısı İskenderun’da düzenlendi.

İskenderun Belediyesi Kültür Sarayı’nda düzenlenen toplantıya İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in yanı sıra Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın ve Hatay İl Göç İdaresi Yetkilileri ile İskenderun, Arsuz ve Belen İlçelerindeki mahalle muhtarları katıldı.

Toplantıda, 6458 Sayılı Yabancılar – Uluslararası Koruma Kanunu, Yabancılarla İlgili Temel Kavramlar, Geçici Koruma Kapsamındaki Suriyelilerin Hak ve Yükümlülükleri hakkında Hatay İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından yapılan sunum eşliğinde İl genelinde yürütülen çalışmalara değinilmesinin yanı sıra muhtarlara da düzenli / düzensiz göç, uluslararası koruma, geçici koruma, yabancılarla ilgili doğru bilinen yanlışlar, yabancıların hak ve yükümlülükleri, düzensiz göçe yönelik sınırda alınan tedbirler ve sosyal uyum konularında bilgilendirmeler yapıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"