Afet farkındalık tırı geliyor

Yayınlanma Zamanı : 04 Kasım 2021 Saat: 11:51

Afet farkındalık tırı geliyor

2021 Afet Eğitim Yılı etkinlikleri kapsamında deprem simülasyon tırı farkındalık oluşturmak amacıyla 11-12 Kasım’da İskenderun’a geliyor. Deprem bilincini arttırmak, deprem anında alınması gereken tedbirleri uygulamalı olarak göstermek amacıyla yola çıkan AFAD deprem simülasyon tırı 8 Kasım’da Hatay’da olacak.

Simülasyon Tırı 8-10 Kasım 2021 tarihlerinde Antakya Vali Ürgen Alanı’na, 11 – 12 Kasım tarihleri arasında da İskenderun Anıt Alanı’na konuşlanarak 10:00-16:00 saatleri arasında Hatay AFAD eğitmenlerince ‘afet farkındalık, deprem eğitimi ve simülasyon uygulaması’ gerçekleştirecek.

Toplumumuzda farkındalık oluşturmak, afetleri korku ve panik ile beklenen bir felaketten, başa çıkılabilinmesi mümkün bir doğal olguya dönüştürebilmek ve yapabilirlik/yeterlilik bilincinin toplumumuzun tüm kesimlerine yerleştirilebilmesini sağlamak düzenlenecek eğitimlere bütün vatandaşlar katılabilecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"