İskenderun’un ilk Eco-Okul’u bayrağını astı

Yayınlanma Zamanı : 26 Ekim 2021 Saat: 20:16

İskenderun’un ilk Eco-Okul’u bayrağını astı

İskenderun’da ilk ve tek olarak Eco-Okul olmaya hak kazanan Dr. Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokulu’nda Eco-Okul bayrağı törenle göndere çekildi. Okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek amacıyla Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından geliştirilen Eko-Okullar projesine yaptığı başvuru sonucu yeşil bayrak almaya hak kazanan Dr. Gani Bahadırlı 75. Yıl Anaokulu’ndaki törene İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Kaymakam Adayı Kerem Yüce ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu katıldı.

Yeşil bayrak, uluslararası düzeyde tanınan ve saygınlığı olan, çevreye duyarlı okulu simgeleyen bir eko-etikettir. Okullara çevre eğitimi konusunda yol gösterici bir rota sunan ve program dahilinde yaptıkları çalışmalar ve verdikleri çevre eğitimi sayesinde öğrencilerin hem çevresel konularda bilgi edinmelerini sağlar, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol oynar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"