Belgesi olmayan ustalara önemli duyuru!

Yayınlanma Zamanı : 25 Ekim 2021 Saat: 14:32

Belgesi olmayan ustalara önemli duyuru!

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı’nın lise ve üniversite mezunlarının Ustalık Belgesi alabilmeleri için yaptığı telafi eğitimi düzenlemesinin ayrıntılarını paylaştı.

24 Alan, 97 dalda hangi yılda mezun olduklarına bakılmaksızın istemeleri halinde  27 Haftalık Ustalık Telafi programına göre Tüm Lise ve Üniversite mezunlarının Ustalık Belgesi alabileceklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürlüğü, programın tamamının işletmede uygulanacak olup, eğitim süresince öğrencilerin Sigorta primleri ile Devlet katkısı ödemelerinin de yapılacağını duyurdu.

Müracaatların Mesleki Eğitim Merkezlerine yapılacağı belirtilirken, yeni düzenleme ili ilgili şu bilgiler paylaşıldı:

1. Bu programlardan hangi yılda mezun olduklarına bakılmaksızın istemeleri halinde tüm lise ve üniversite mezunları yararlanabileceklerdir.

2. Programın süresi ilgili alan/dalın çerçeve öğretim programında belirtilen süre kadar olup en fazla 27 hafta olarak uygulanacaktır.

3. Programın eğitim içeriğinin tamamı işletmelerde yapılacaktır.

4.Eğitime bir işletme ile sözleşme yapılması akabinde başlanacaktır.

5. Eğitim süresince öğrencilerin sigorta primleri ile işletmelere Devlet katkısı ödemesi yapılacaktır.

6.Öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı Önceki Öğrenmelerin Tanınması, Denklik ve Ölçme Değerlendirme İşlemleri İle İlgili Usul Ve Esaslara İlişkin Yönerge hükümlerine göre yapılan ustalık beceri sınavına, eğitimlerini tamamladıkları tarih itibariyle açılacak ilk sınav döneminde alınabileceklerdir.

7. Eğitim sonunda başarılı olanlara Ustalık Belgesi düzenlenecektir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"