Maydanoz üretiminde Arsuz ayrıcalığı

Yayınlanma Zamanı : 22 Ekim 2021 Saat: 16:02

Maydanoz üretiminde Arsuz ayrıcalığı

Arsuz Kaymakamı H. Hasan Gökpınar, ülkenin maydanoz ihtiyacının yaklaşık %60’ını karşılayan ilçede üreticilerle birlikte maydanoz hasadı gerçekleştirdi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Gün, İlçe Tarım Müdürü Serkan Yılmaz, Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Nal, muhtarların katılımıyla Arsuz’a bağlı Üçgüllük Mahallesi’nde gerçekleşen Maydanoz Tarla Günü’nde Kaymakam Gökpınar, Arsuz’un ülke çapında maydanoz tohumu üreten tek ilçe olma ayrıcalığını da taşıdığını vurguladı.

Arsuz’da 50 bin dekar alanda maydanoz üretimi yapıldığını, yıllık 4500 kişiye de istihdam sağlandığını belirten Kaymakam Gökpınar, ülkenin maydanoz ihtiyacının yüz 60’ını üreten çiftçilere de bereketli bir dönem diledi.

Kaymakam Gökpınar, ayrıca çiftçilerle sohbet ederek, bölgede ürün deseni arasında en yüksek üretime sahip olan maydanozun, yetiştiricilik, ekonomik değeri, istihdam oranı ve sektörün geliştirilmesi üzerine değerlendirmelerde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"