Polis, ‘Medeniyetler Şehrinin Umutları’nı yeşertti!

Yayınlanma Zamanı : 20 Ekim 2021 Saat: 12:00

Polis, ‘Medeniyetler Şehrinin Umutları’nı yeşertti!

Hatay Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP)  çerçevesinde hazırlanan “Medeniyetler Şehrinin Umutları Projesi” kapsamında 45 öğrenciyi Gaziantep ve Şanlıurfa’da gezdirdi.

Emniyet güçleri eşliğinde gerçekleşen gezide; ildeki müzik ve basket kurslarına devam eden 45 öğrenci Balıklıgöl, Göbeklitepe, Harran evleri, Eyyüp peygamberin makamı, İbrahim peygamberin doğduğu yer, Hayvanat Bahçesini gezerek, şehrin doğal güzelliklerini yerinde gözlemleme imkânı buldu.

Ayrıca teleferik ve Halfeti tekne turları ile renklenen geziyle, projenin öğrenciler üzerinde olumlu etki yaptığını ifade eden toplum destekli polis ekipleri, projeyle gençlerin ileriye dönük yaşamlarında ufuklarının açılması, suça sürüklenmesinin önlenmesi, gençler arasında hoşgörü ve diyalogun arttırılması, toplumsal bütünleşmenin pekiştirilmesi ve kültürel mirasa sahip çıkılmasının hedeflendiğini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"