e-atık dönüşümünde Tosyalı farkı

Yayınlanma Zamanı : 14 Ekim 2021 Saat: 15:20

e-atık dönüşümünde Tosyalı farkı

Çevreci üretimde oldukça iddialı olan Tosyalı Holding, 14 Ekim Uluslararası E-Atık Günü’ne dikkat çekti. Tosyalı Holding’ten yapılan açıklamada elektronik atıkların 2050 yılına kadar 120 milyon tona yükselmesinin öngörüldüğüne dikkat çekilerek, atıkların çevreye ve toplumsal yaşama uygun bir şekilde geri dönüştürülmesi gerektiği bilinciyle tesislerinde gerekli önlemlerin alındığı belirtildi.

Zararlı maddeler, değerli materyallerden oluşan e-atıkların yalnızca yüzde 17,4’ünün uygun şekilde geri dönüştürüldüğü ve her yıl kişi başı 7,3 kg. e-atık ürettiklerini belirtilen Tosyalı Holding’in açıklamasında e-atık dönüşümünde aldıkları önlemler de şöyle sıralandı: “Toner ve kartuşlara dolum yaptırıyoruz. Arızalanan bilgisayarlarımızı yedek parça olarak kullanıyoruz. Pil gibi tehlikeli atıkları bertaraf yöntemlerine uygun olarak topluyoruz. Hurdaya ayrılmış bilgisayarımızın parçalarını geri dönüşüm firmalarına veriyoruz. Biten yâda şarj tutmayan akülerin içerisindeki bakır ve alüminyum plakaları geri dönüşüme kazandırıyoruz. Eski veri kabloların içerisindeki bakırları geri dönüşüme kazandırıyoruz. “

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"