Engel olmak yerine engelleri kaldıralım!

Yayınlanma Zamanı : 13 Ekim 2021 Saat: 16:52

Engel olmak yerine engelleri kaldıralım!

Türkiye Beyaz Ay Derneği İskenderun Şube Başkanı Süleyman Tümkaya, 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Körler ve Güvenlik Günü’nde görme engellilerin özellikle trafikte karşılaştığı zorluklara dikkat çekmek amacıyla önemli bir farkındalık etkinliğine imza atacak.  15 Ekim Cuma günü Şehit Pamir Caddesi Havuzlu Çarşı Yaya Yolu’nda saat:14.00’te yapacakları sosyal sorumluluk etkinliği ile beyaz bastonun trafikte geçiş üstünlüğü olduğunu hatırlatacak olan Başkan Tümkaya ve yönetim kurulu, araç sürücülerine engelli bireylerin de yaya oldukları mesajını verecek.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti(İGC)’ni ziyaret ederek, 15 Ekim Cuma günü görme engelli vatandaşlara yönelik düzenleyecekleri etkinlik hakkında bilgiler veren Tümkaya,  “15 Ekim Dünya Beyaz Baston Günü münasebetiyle görme engelli vatandaşlarımızın trafikte, kaldırımlardaki görme engellilerin yaya yolunda yaşadıkları sıkıntıları anlatan bir etkinlik yapıyoruz. Baston kullanımı; görme engellilerin çarpma, düşme, yaralanma, sakatlanma riskimi azaltır, yürüyüş ve fiziksel aktivitede bulunan engellilerin motor becerilerini geliştirir. Kendilerine güven duygusunu, sosyal etkinliklere katılma ve bağımsız hareket edebilme yeteneklerini arttırır. Beyaz baston görme engelli kişinin bağımsızlaşmasının ve özgürleşmesinin sembolüdür. Türkiye Beyazay Derneği İskenderun Şubesi olarak gerçekleştireceğimiz sosyal sorumluluk etkinliğimiz ile toplumda farkındalık oluşturmayı, engelli vatandaşların da birer birey olduğu, engel olmak yerine engelleri kaldırmak adına her türlü yardımı yapmayı ve engelli olmayan vatandaşların da engelli adayı olduğunu hatırlatarak bilinçlendirmeyi hedefliyoruz” derken, etkinliğe herkesi kendilerine destek olmaya davet etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"