Çocuklar havuz özlemini giderdi

Yayınlanma Zamanı : 06 Ekim 2021 Saat: 12:12

Çocuklar havuz özlemini giderdi

İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü, uzun süredir yapımı için çaba sarf ettiği kendisine ait yarı olimpik yüzme havuzunun kapılarını iki günlüğüne sporcularına ve yüzme severlere açtı. Şehrin tek yarı olimpik yüzme havuzu olan Vali Zeki Şanal Kapalı Yüzme Havuzu’nun yıkılmasının ardından kendisine ait bir tesis hedefi ile yola çıkan Kulüp, antrenman yapamayan sporcularına havuz hasretini bir nebze de olsa azaltmak amacıyla henüz tamamlanamayan tesisin kapılarını açtı.

Sporcularıyla yeniden kucaklaşmayı özlediklerini ifade eden İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü Antrenörü Murat Kaptanoğlu, “Geçtiğimiz yıl yıkılan İskenderun Vali Zeki Şanal Kapalı Yüzme Havuzu, eski olmasına rağmen faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz bir tesisti. Tesisin yıkılacak olması dolayısıyla 3-4 yıl öncesinde kendimize ait bir tesis hayali ile yola çıktık. Yakın zamana kadar yüzme ve sutopu branşlarında ulusal anlamda şehrimizi başarı ile temsil edip adını duyuran, yetiştirdiği sporculardan ülke sporuna 12 Milli sporcu kazandırmış, 2017 yılında U19 Bayanlar Sutopu 1.ligi’nde Türkiye Şampiyonluğu elde etmiş köklü bir kulübüz. Vali Zeki Şanal havuzunun yıkılması ile çoğu sporcumuzu kaybettik. Yaklaşık 400’ün üzerinde aktif sporcumuz varken çoğu bu sebepten dağıldı. Kalan az sayıda sporcumuzla deniz ve kara antrenmanları ile faaliyetlerimizi sürdürmeye çalıştık. Şu anda çalışabilecek olimpik havuz olmadığından, kulüp olarak çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. Yüzme ve sutopunu çok seviyoruz ve başarılı sporcular yetiştirip ilçemizi daha büyük başarılar ile temsil edeceğimize inanıyoruz. Kendi kulübümüze ait bir tesisi yüzme ve sutopu branşlarında sporcular yetiştirmek, bölge halkına günümüz modern şartlarında hizmet vermek, ülke sporuna katkıda bulunup, milli sporcu sayımızı çok daha arttırmak amacı ile yapmak istedik. Pandemi, maddi zorluklar v.b sebeplerle uğraşsak da ile üstünü kapama dışında büyük bir kısmını tamamlayarak belli bir seviyeye getirdik. Bu süreçte maddi manevi emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Tesisimizde 25 x 12.5 m ölçülerinde yarı olimpik, 12.5 x 5 m küçük eğitim havuzu, 8 x 3 m engelli havuzu olmak üzere üç ayrı havuz mevcuttur. Tesisimizin üstünü kapatamadığımız için kış döneminde faaliyet gösteremeyeceğiz. Havaların güzel olmasını fırsat bilip, havuz hasretini bir nebze azaltmak için suyumuzu doldurup ilaçladık ve bu etkinliğe herkesi davet ettik. Bu etkinlikle sporcularımıza ve ailelerimize, halkımıza, bizi bekleyen yüzme severlere tesisimizin son durumunu göstermek, tanıtmak, bitirmeye ve yeniden sporcularımızı toparlayabilmeye yönelik çabalarımızın devam ettiğini, yanlarında olduğumuzu hissettirmek istedik. Buradaki faaliyetlerimizi Nisan 2022 tarihinde başlatmayı planlıyoruz. Sporcularımızla yeniden kucaklaşmayı, onlara yepyeni yetenekli sporcular ekleyip, tekrar eski başarılı günlerimize dönmeyi, şehrimizi yine gururla temsil etmeyi çok istiyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"