DSİ’den Hatay’da sıkı denetim

Yayınlanma Zamanı : 02 Ekim 2021 Saat: 10:00

DSİ’den Hatay’da sıkı denetim

DSİ 6. (Adana) Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik, Antakya Serinyol Yeraltı Barajı ve Reyhanlı Barajı Takviye Tesisleri 1.Kısım şantiyelerinde incelemelerde bulundu.

Ziyaretleri kapsamında 63. Hatay Şube Müdürlüğü’nü ziyaret eden Çelik, burada Şube Müdürü Fatih Mıyman ve Şube personeli ile bir araya gelerek yapılan yatırımlar hakkında istişarede bulundu.

Reyhanlı Barajı’na takviye tesis olarak inşa edilen Karasu Regülatörü ve Derivasyon Kanalı T1 ve T2 tünellerini inceleyen DSİ 6. Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik, “Yapımı tamamlanan Hatay-Antakya Serinyol Yeraltı Barajı ile Amik Ovası’nda son yıllarda düşen yeraltı su seviyesinin dengelenmesi hedeflemektedir. T1 ve T2 tünellerinde çalışmaların hızla devam ettiği Reyhanlı Barajı Takviye Tesisleri 1.Kısım (Karasu Regülatörü ve Derivasyon Kanalı) işi tamamlandığında ise Reyhanlı Barajı’na saniyede 50 metreküp suyun derivasyonunu sağlanacaktır” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"