8 Ekim’e kadar zamanınız var!

Yayınlanma Zamanı : 01 Ekim 2021 Saat: 13:23

8 Ekim’e kadar zamanınız var!

Anadolu Üniversitesi(AÖF) Hatay Bürosu Yöneticisi Mehmet Ali Bilgin, 23 Ağustos Pazartesi günü başlayan 2021-2022 öğretim yılı İkinci Üniversite internet başvuru ve kayıt işlemlerinin 8 Ekim Cuma günü sona ereceğini duyurdu.

Anadolu Üniversitesi Açiköğretim Sistemi tarafından sunulan sınavsız İkinci Üniversite, ön lisans ve lisans programlarına başvurular https://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr/ web adresinden internet ortamında yapılabilecek. Herhangi bir yükseköğretim kurumunun lisans veya önlisans programından mezun olan veya okuyanlar Açıköğretim Sisteminde yer alan 53 farklı ön lisans ve lisans programlarından birine sınava girmeden doğrudan Anadolu Üniversitesine başvurabilecek.

AÖF öğrencilerine kayıt tarihini kaçırmamaları yönünde uyarılarda bulunan Ali Bilgin, “2. üniversite kapsamında herhangi bir ön lisans programına kayıtlı veya mezun olanlar bu kapsamdaki ön lisans programlarından birine, herhangi bir lisans programına kayıtlı veya mezun olanlar ise yine İkinci Üniversite kapsamında yer alan ön lisans veya lisans programlarından birine giriş sınavı olmaksızın kayıt yaptırabiliyor. Basılı kitaplarını dijitale taşıyan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, Anadolum E-Kampüs Öğrenme Yönetim Sistemiyle, öğrencilerine diledikleri yerde, zamanda ve cihazla öğrenmelerini sürdürme olanağı tanıyor. Öğrenciler, cep telefonu, tablet ya da bilgisayar ile e-kampüs platformunda video, örnek soru, pdf, canlı ders gibi farklı öğrenme teknikleriyle kendi öğrenme tarzı ve hızında derslerine hazırlanabiliyor. İkinci Üniversite programlarına çevrimiçi (online) başvuru ve kayıt işlemleri ile ilgili bilgilere ‘ikinciuniversite.anadolu.edu.tr’ web adresinden erişilebilir” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"