Bir okul protokolü de Hassa’ya

Yayınlanma Zamanı : 29 Eylül 2021 Saat: 16:04

Bir okul protokolü de Hassa’ya

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İnsani Mükemmellik Derneği ve Vatan Derneği tarafından Kumlu’da yapılacak olan 12 derslikli ortaokul yapımı için protokol imzaladı.

Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda Vali Rahmi Doğan başkanlığında, Kumlu ilçesi Killik Mahallesi’nde yapılacak olan 12 derslikli ortaokul yapımı için imza törenine Vatan Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muhammad Rami Alaswad, Kumlu Kaymakamı Erinç Demir, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Çerko ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

STK’ların eğitime verdiği katkının önemine değinen Vali Doğan, “İlimizde yaşayan Suriyeli misafirlerimizle birlikte Suriye’nin Afrin ve İdlib bölgelerinde yaşayan Suriyelilerin de ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Suriye’de başlayan iç savaşın ilk günlerinden bu yana Türkiye olarak savaş mağduru Suriyelilere tüm imkanlarımızla destek veriyoruz fakat STK’ların yapmış olduğu bu tür çalışmalarda yükümüzü hafifletmekte. Dolayısıyla yapmış olduğunuz faaliyetler bizler için çok önemli, bu sebeple sizleri tebrik ediyor ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"