Orman Bilim Kurulu Foça’dan başladı

Yayınlanma Zamanı : 20 Eylül 2021 Saat: 14:17

Orman Bilim Kurulu Foça’dan başladı

Cumhuriyet Halk Partili 11 büyükşehir belediye başkanının kararıyla oluşturulan Orman Bilim Kurulu, ilk yüz yüze toplantısını İzmir’de yaptı.

Akdeniz ve Ege bölgelerinde etkili olan büyük orman yangınlarının ardından aralarında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın da yer aldığı CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanının ortak kararıyla kurulan Orman Bilim Kurulu, Foça’da yanan alanları inceledi.

İtfaiye Daire Başkanlığı’nın koordinatörlüğünde oluşturulan Hatay Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon İletişim Merkezi (AKOM) ekiplerinin de yer aldığı Bilim Kurulu yanan alanların tespiti başta olmak üzere ormancılık alanında da çalışmalarda bulunacak. Kurul, ağaçlandırma teknikleri ve iklim krizini dikkate alan ormancılıktan yenilikçi bir ormancılık politikasına kadar pek çok alanda çalışmalar yürütecek.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"