Samandağ’da mavi seferberliği!

Yayınlanma Zamanı : 08 Eylül 2021 Saat: 12:27

Samandağ’da mavi seferberliği!

Denizcilik Genel Müdürlüğü, Suriye’deki enerji santralinden kaynaklı petrol sızıntısının ulaştığı Samandağ Sahili’nde siyah partikülleri temizleme çalışmaları acil müdahale operasyonlarıyla sürüyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan koordinasyonunda, Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve ilgili birimlerin de desteğiyle sızıntıdan kaynaklanan temizleme çalışmaları denizden ve karadan devam ederken, açık denizde sızıntının yayıldığı günden bugüne tonlarca atık mavi sulardan uzaklaştırıldı.

Denizcilik Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Samandağ sahilinde görülen Suriye kaynaklı kirliliğe, 6 deniz aracıyla gerçekleştirdiğimiz acil müdahale operasyonları Genel Müdürümüz Ünal Baylan koordinasyonunda sürüyor. Deniz yüzeyinde nadir görülen küçük parçacıkların karaya vurmasını engellemek için çalışmalarımıza devam ediyoruz” denildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"